flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Заяви про перегляд рішень суду слід подавати до ВС

27 березня 2015, 08:34

 З 29 березня 2015 року заяви про перегляд судових рішень слід подавати безпосередньо до Верховного Суду України.

Це передбачено Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», яким внесено зміни до частини першої статті 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України, які набудуть чинності 29.03.2015 року. Про це “ЗіБ” повідомили у ВАСУ.

Заяви про перегляд Верховним Судом України рішень судів, що надійшли до Вищого адміністративного суду України для вирішення питання про допуск справи до провадження ВСУ, надані в строк не пізніше 28 березня 2015 року, розглядаються у порядку, що діяв до набрання чинності Закону «Про забезпечення права на справедливий суд». Разом з цим, слід звернути увагу на дотримання сторонами судового процесу умов визначених у ч. 9 статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України де зазначено, що строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.

Відповідно до положень пп. 1 п. 2 Розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що заяви про перегляд ВСУ рішень судів, що надійшли до судів касаційних інстанцій для вирішення питання про допуск справи до провадження Верховного Суду України та рішення за якими не було прийнято на день набрання чинності цим Законом, розглядаються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Якщо заяви про перегляд ВСУ рішень судів надійшли до ВАСУ з вихідною датою пізніше, ніж 28 березня 2015 року, така заява буде зареєстрована в автоматизованій системі документообігу суду і відповідно до пп. 2.1.6. Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом ДСА від 17.12.2013 №174, та переслана за належністю або повернута відправникові службою діловодства (канцелярією) протягом трьох робочих днів від дня її надходження як помилково доставлена кореспонденція.