Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В сьогоднішньому номері газети "Голос України" було опубліковано підписаний на днях Президентом України Закон "Про Національну поліцію" від 2 липня 2015 року № 580 №VІІІ. Закон за винятком окремих положень набирає чинності за 3 місяці з дня, наступного за днем опублікування.
Водночас Закон (його текст можна завантажити тут) набирає чинності з дня опублікування щодо поліцейських підрозділів патрульної поліції в місті Києві. Щодо поліцейських підрозділів патрульної поліції в містах Одесі та Львові
цей Закон набирає чинності з 20 серпня 2015 року.
Закон складається із 11 розділів та визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Зокрема, встановлюється, що завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах:
1) забезпечення публічної безпеки і порядку;
2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;
3) протидії злочинності;
4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.
Систему поліції складають: центральний орган управління поліцією та територіальні органи поліції.
У складі поліції функціонують:кримінальна поліція, патрульна поліція, органи досудового розслідування, поліція охорони, спеціальна поліція,поліція особливого призначення.
До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом акти законодавства застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закон.у А Кабмін повинен в місячний строк:
1) забезпечити створення центрального органу виконавчої влади поліції України та його територіальних органів;
2) забезпечити призначення керівників та заступників керівників поліції України та її територіальних органів.
З дня опублікування Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіаальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.
Ті працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.
До створення, укомплектування поліцейськими та забезпечення функціонування на всій території України патрульної поліції тимчасово,до 31 грудня 2016 року, дозволяється функціонування в складі поліції ДАІ та підрозділів громадської безпеки, на які покладаються обов’язки з охорони публічного порядку та забезпечення безпеки дорожнього руху в окремих регіонах та населених пунктах, де тимчасово відсутня патрульна поліція.
Зауважимо, підрозділи МВС в судах замінять підрозділи ДСА.
Про інші норми Закону читайте у матеріалі "ЗіБ".
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"