Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Більшість новацій, передбачених законопроектами стосовно реформи системи примусового виконання рішень, були запроваджені у вигляді пілотного проекту та продемонстрували свою ефективність. Це, зокрема, система автоматизованого розподілу виконавчих проваджень.
Про це заявив Міністр юстиції Павло Петренко в ході семінару, присвяченого реформуванню системи примусового виконання рішень в Україні.
Як пояснили "ЗіБ" у Мін'юсті, у 3 регіонах запроваджено систему, де автоматизовано розподіляються провадження між виконавцями, де встановлено реальну винагороду за виконання судового рішення, де виконання провадження проходить без порушення законодавства. "За таких умов виконавець не зацікавлений в тому, щоб його дії оскаржувалися, адже він не отримає винагороду. За статистикою за 6 місяців у цих регіонах виконали річний план виконавчого збору", - відзначив Павло Петренко.
Заступник Міністра юстиції Сергій Шкляр у свою чергу зазначив: серед переваг реформи - підвищення кількості фактично виконаних рішень та зменшення видатків з державного бюджету на фінансування органів ДВС. «З появою приватних виконавців зменшиться кількість державних виконавців. Це й стане причиною зниження видатків держбюджету на утримання ДВС», - зазначив він. Окрім того, паралельно доходи державного бюджету, навпаки, зростуть за рахунок реалізацій майна приватними виконавцями на електронних торгах, збільшення обсягів виконавчого збору і створення нових робочих місць.
Після запровадження змін стягувач отримає конкуренцію між державним виконавцем і його приватним колегою. Це позитивно вплине на якість і швидкість виконання судових рішень. Окрім того, стягувач на свій розсуд зможе звертатися до того чи іншого спеціаліста.
Стати приватним виконавцем зможе будь-яка особа, яка має вищу юридичну освіту та 2 роки юридичного стажу. «Ми прибрали будь-які квоти та обмеження щодо місця проживання виконавця. При цьому виконавець може за бажанням змінити округ», - сказав заступник Міністра юстиції.
Зауважимо, відповідні законопроекти вже внесені Президентом до парламенту як невідкладні. Так, П.Петренко також висловив сподівання, що парламент розгляне їх у максимально короткі терміни. "Думаю, що в жовтні цей пакет законів буде прийнятий в цілому" - зазначив очільник Мін’юсту.