flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ТСК з перевірки суддів не закінчила розгляд 300 справ

11 листопада 2015, 11:21

Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції не завершила розгляд майже 300 перевірок суддів, що виносили рішення проти активістів масових акцій протестів в Україні в період з 21 листопада 2013 року по 11 квітня 2014 року. Зараз у ВРЮ вирішують, що робити з цими матеріалами.



З огляду на це у Вищій раді юстиції створено робочу групу за участю представників ТСК та членів ВРЮ, яка повинна напрацювати механізми взаємодії у процесі розгляду таких матеріалів перевірок дій суддів. У ВРЮ, 9 листопада група зібралась на перше засідання.

Нагадаємо, ТСК було створено на один рік при Вищій раді юстиції. З урахуванням строку, коли Комісія не працювала через відсутність повноважного складу, рік роботи Комісії спливає 12 листопада 2015 року (рішення про продовження повноваження ТСК оспорювалось в суді).

На адресу ТСК за час її роботи надійшло 2192 матеріали, за якими було відкрито 309 перевірок стосовно 331 судді. Однак за період діяльності Комісія встигла завершити лише 66 перевірок, за якими ухвалила 41 висновок про порушення в діях 46 суддів присяги судді, у діях 12 суддів визнала ознаки дисциплінарного проступку, стосовно п’яти суддів перевірки припинено через відсутність у їх діях ознак порушень. 41 висновок ТСК про порушення присяги судді був переданий до ВРЮ, яка почала їх розгляд 27 серпня цього року. Наразі стосовно восьми дисциплінарних справ, відкритих за висновками ТСК, Радою ухвалені остаточні рішення. Розгляд решти висновків триває.

Водночас Комісія не завершила розгляд майже 300 перевірок суддів, що виносили рішення проти активістів масових акцій протестів в Україні в період з 21 листопада 2013 року по 11 квітня 2014 року.

Робоча група в рамках вирішення постановленого перед нею питання розглянула пропозиції законопроекту №2695, який пропонує сформувати ТСК за новими правилами та продовжити строк її повноважень до трьох років, передавши на розгляд усі питання люстрації суддів, передбачені Законом «Про очищення влади». Однак, на думку члена ВРЮ Алли Лесько, хоча Комісія і провела колосальну роботу, зараз правового, нормативного, фінансового обґрунтування, особливо в цьому законопроекті, для продовження існування цього органу немає.

Водночас заступник голови ВРЮ О.Муравйов зауважив, що ВРЮ пропонує залучити членів ТСК до участі у засіданнях Ради, надавши їм статус та права учасника процесу за тими 300 матеріалами ТСК, які ще не були розглянуті Комісією. «Якщо ТСК включиться в цей процес, то матиме доступ до додаткових матеріалів, зібраних членами ВРЮ в ході перевірки, також буде забезпечено змагальність процесу, і ТСК зможе підтримати свій висновок з урахуванням нових аргументів», – уточнив О.Муравйов.

Зауважимо, до Робочої групи ввійшли члени Вищої ради юстиції: заступник Голови ВРЮ Олексій Муравйов, секретар дисциплінарної секції ВРЮ Алла Лесько, а також члени Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції: секретар ТСК Марина Соловйова, члени ТСК Олег Первомайський та Микола Титаренко. Крім того, були присутні заступник директора департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Катерина Журба та представник Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Мирослава Воронцова.