flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Нардепи доопрацювали проект про Реєстр військовозобов'язаних

25 листопада 2015, 14:46

24 листопада у Верховній Раді України було зареєстровано доопрацьовану редакцію законопроекту про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних. Для прийняття першої редакції цього документу у депутатів не вистачило голосів.



Законопроект №2504а-д "Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних" у ВР зареєстрували С.Пашинський, Т.Пастух та І.Вінник. Варто зауважити, значних змін у порівнянні з первинною редакцією документу проект №2504а-д не містить.

Згідно з проектом Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних — автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про військовозобов’язаних (призовників), створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Володільцем персональних даних військовозобов’язаних у Реєстрі є Міноборони, розпорядником - Генеральний штаб Збройних Сил України, а органами адміністрування - обласні військові комісаріати та оперативні командування.

До Реєстру заносяться та зберігаються в базі даних такі відомості про військовозобов’язаних (призовників):

1) персональні дані: ПІБ, дата та місце

народження, місце проживання та місце перебування, відомості про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, реквізити паспорта, відомості про зайнятість, реєстраційний номер облікової картки платника податків, відцифрований образ обличчя особи, відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України, відомості про освіту та спеціальність.

2) службові дані.

Для формування бази даних Реєстру ЦВК одноразово подає відомості передбачені вище стосовно усіх громадян України віком від 18 до 60 років. Відомості про громадян України, які не є військовозобов’язаними (призовниками),знищуються.

Поновлення бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, які подаються військовозобов’язаними (призовниками), та відомостей, які подаються:

1) прикордонниками - відомості стосовно громадян України віком від 17 до 60 років, що виїхали за межі держави (повернулися);

2) Міносвіти - відомості стосовно громадян України, які навчаються у вишах з денною формою навчання, а також проходять підготовку у вишах і наукових установах в аспірантурі та докторантурі;

3) міграційна служба - відомості стосовно громадян України (військовозобов’язаних (призовників) віком від 17 до 60 років, які змінюють місце проживання/перебування, а також осіб, які набули (позбавлені) громадянства України; тощо.

Окрім того, органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів будуть

зобов’язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, повідомляти військовим комісаріатам про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних. Наразі такий обов'язок стосується лише тих адміністративно-територіальних одиниць, де немає військових комісаріатів.

Детальніше про першу редакцію читайте тут.