flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Зміни до законодавства в процесі здійснення судової реформи мають прийматися з максимальним урахуванням думки професійної юридичної спільноти

18 березня 2016, 15:43

Як повідомляє прес-центр Верховного суду України, у роботі IV Міжнародного судово-правового форуму «Судова реформа: стан та напрями розвитку», що розпочав роботу у Верховному Суді України, беруть участь понад 70 вітчизняних та іноземних правників найвищої кваліфікації.

Заступник Глави Адміністрації Президента та координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов у своєму виступі розкрив основні новації, що містить проект змін до Конституції в частині правосуддя. На його переконання, основними новаціями є максимальна деполітизація та забезпечення незалежності судової влади, підвищення професійних стандартів та посилення відповідальності та дієві механізми оновлення суддівського корпусу, що відповідають стандартам Ради Європи, обмеження імунітету суддів до функціонального, формування та діяльність органів, відповідальних за суддівський корпус у відповідності до європейських стандартів, запровадження інституту індивідуальної конституційної скарги.

– Запровадження цих новацій – це не лише виконання міжнародних зобов’язань України, виконання багаторічних рекомендацій міжнародних експертів чи приведення стандартів правосуддя в нашій країні до міжнародних стандартів. Це, насамперед, нові можливості для трансформації системи, що відповідатиме вимогам, які ставить до суддів українське суспільство, – зазначив заступник Глави Адміністрації Президента України.

Заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи, закликав колег брати активну участь в обговоренні, щоб зміни, що відбуваються в процесі проведення судової реформи, приймалися з максимальним урахування думки професійної юридичної спільноти.

Для того, щоб зробити судову систему дійсно незалежною, оновити та сформувати високопрофесійний незалежний судовий корпус, необхідно вносити зміни до Конституції України, переконаний голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк. За його словами, у багатьох країнах повноваження Вищої ради юстиції закріплено саме на конституційному рівні, що є надзвичайно важливим чинником забезпечення незалежності суддів. У своєму виступі «Нові конституційні повноваження та порядок формування Вищої ради правосуддя» голова ВРЮ також наголосив на необхідності вирішення питання створення єдиного дисциплінарного органу, який перебрав би відповідні функції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів, і Вищої ради юстиції (Вищої ради правосуддя). Створення такого органу, на переконання Ігоря Бенедисюка, дозволить також уніфікувати відповідний процес, зробити його однаковим для всіх суддів.

– В Україні багато молодих освічених суддів, – наголосив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков у своєму виступі, присвяченому діяльності ВККС у світлі конституційних змін. Він також підтримав ідею створення єдиного дисциплінарного органу та

наголосив, що новації у сфері кваліфікаційного оцінювання суддів входять до переліку змін до Конституції України.

Розвитку міжнародного комерційного арбітражу як необхідній складовій успішності судової реформи присвятив свою доповідь на IV Міжнародному судово-правовому форуміМикола Селівон, голова Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. На його переконання, функція контролю державними судами сприятиме ефективності третейського судочинства, що є одним з елементів успішності судової реформи.

Модераторами 1 секції, присвяченої розгляду ключових питань удосконалення конституційного регулювання правосуддя, виступили Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк,доктор юридичних наук, професор КНУ ім.Т.Шевченка Наталія Кузнєцова, керуючий партнер LCF Анна Огренчук.

Голова Верховного Суду України наголосив, що судова реформа в Україні проводиться для того, щоб запропонувати нашому суспільству дієві механізми, що забезпечать функціонування ефективної судової системи та висловив переконання в тому, що спільними професійними зусиллями правників, які взяли участь у роботі IV Міжнародного форуму судово-правового форуму «Судова реформа: стан та напрями розвитку», вдасться досягти цієї мети.

Джерело Верховний Суд України