Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
17 червня 2016 року судді Верховного Суду України Василь Гуменюк та Богдан Пошва взяли участь у семінарі «Єдність судової практики в контексті реформи правосуддя в Україні»
Семінар було організовано в рамках діяльності проекту ОБСЄ «Підтримка дотримання принципу верховенства права та захисту прав людини в законодавчій та судовій практиці».
У роботі семінару особливу увагу було приділено практиці Європейського Суду з прав людини та необхідності узгодження національної судової практики.
Про роль і місце Конвенції про захист прав людини і основних свобод та практики Європейського суду з прав людини при ухваленні рішень у цивільних справах в контексті конституційної реформи доповів суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк.
У своїй доповіді Василь Гуменюк звернув увагу присутніх на вплив Європейської конвенції та рішень Європейського суду з прав людини, на формування правової думки та зміну законодавства, а також запропонував для обговорення конкретні рішення Європейського суду.
Суддя Верховного Суду України також відзначив про важливість уміння зробити посилання на рішення Європейського суду чи ухвалені рішення.
Сутність полягає у тому, щоб правильно розуміти застосування принципів права Європейського Суду і можливості перенесення цих принципів на правовідносини, що розглядаються.
Суддя Верховного Суду України Богдан Пошва у своєму виступі акцентував увагу учасників семінару на окремих питаннях застосування практики Європейського суду з прав людини у кримінальному провадженні, а саме: на питаннях недосконалості деяких норм Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального процесуального та Кримінального кодексів.
Богдан Пошва навів приклади конкретних справ Європейського суду і наголосив на необхідності переходу від верховенства закону до верховенства права. У проаналізованих суддею Верховного Суду України справах було встановлено обставини, коли норми національного закону і судова практика суперечать нормам міжнародного права.
Також суддя Верховного Суду України наголосив на тому, що при оцінці пропорційності втручання у право, судам слід враховувати, серед інших чинників, характер та суворість покарання – особливо ретельно розглядати справи, де покарання за ненасильницьку поведінку включають у себе покарання у виді позбавлення волі.