flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Скоро вступає в чинність Положення про доступ судів до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

03 вересня 2013, 16:34

Скоро вступає в чинність Положення про доступ судів до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

 

Незабаром офіційно почне діяти затверджено наказом Міністерства юстиції України від 31 липня 2013 року №1556/5. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 серпня 2013 року за №1324/23856 та погодженого з Державною судовою адміністрацією України, Положення про порядок доступу судів загальної юрисдикції до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

 

 Положення про порядок доступу судів загальної юрисдикції до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців  набуде чинності 16 вересня 2013.

 

Документом встановлено, що судам загальної юрисдикції на безоплатній основі надається безперешкодний доступ до відомостей реєстру, який забезпечується державним підприємством "Інформаційно- ресурсний центр" шляхом безкоштовного підключення через реєстраційний портал - програмне забезпечення у формі інтернет -сторінки , що надає доступ користувачам до реєстру , а також облік сформованих суддями судів загальної юрисдикції електронних запитів і спеціальних витягів з реєстру.

 

Так, для формування витягу судді слід визначити критерії пошуку і вказати мету отримання витягу (номер справи, що розглядається суддею). Раніше суддя повинен був не просто вказати номер справи, а визначити повноваження (одноособовий розгляд справи, суддя-доповідач, головуючий суддя, член колегії), а також конкретизувати мету отримання відомостей (отримання відомостей про місцезнаходження особи; перевірка достовірності інформації, наданої особою; встановлення обставин у справі з обов'язковим зазначенням процесуального статусу особи, щодо якої сформовано запит, - позивач, відповідач, співучасник, свідок, потерпілий тощо). Відхід від такої деталізації можна тільки вітати, оскільки використання судами витягів з Реєстру суворо обмежена цілями судочинства, а надання відомостей з ЄДР іншим особам прямо заборонено законом.

 

Зокрема, відповідно до норм Положення з вибору судді в спеціальне витяг включаються відомості, актуальні на дату формування виписки або на дату, визначену суддею в електронному запиті. Факт формування спеціального витягу фіксується на реєстраційному порталі з вказівкою дати і часу його формування, мети отримання, прізвища, імені, по батькові судді.

 

Документ також визначає, що за допомогою реєстраційного порталу керівник апарату суду веде облік сформованих суддями електронних запитів і спеціальних витягів шляхом отримання статистичних відомостей про їх кількість за вказаний ним період, що не перевищує місяць відповідного року. Крім того, Положення про порядок доступу судів загальної юрисдикції до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також які відомості містить в собі такий спеціальний витяг. Важливим моментом є й те, що суду забороняється надавати іншим особам за їх зверненням відомості з ЄДР.