Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Окни засновуються в останній четверті ХVІІІ століття. Назва села походить від молдавського „окни” – що означає джерело, струмок, що не замерзає взимку. Через всю територію району проходить середньо-сарматський горизонт, який вклинюється на поверхню у вигляді джерел. Територія багата на такі джерела. Центр району – с.м.т. Красні Окни розташоване на р. Ягорлик (притока Дністра), яка бере початок на території Бирзули (Котовськ). Нажаль, в історичній літературі немає точної дати заселення.
Більш вірогідні відомості про Окни можна зустріти в документах за 1791 рік. За відомостями Одеського облдержархіву (ф.5, оп, 1, д. 615, л. 47) відомо, що в 1873 значна кількість селян звернулась до суду з вимогами про вирішення земельних спорів, які виникли внаслідок того, що княгиня Гагаріна, яка мала у власності місцеві землі, вимагала, щоб селяни платили їй за садиби біля хат, погрожуючи відмовою в оренді польових земель. Після детального розгляду, рішення у справі було винесено через п»ять років, однак не на користь селян.
В 1923 році утворено Красноокнянський район.
Населення району мешкає в 54 сільських населених пунктах та селищі міського типу, що входять до 14 сільських та 1 селищної рад. Чисельність наявного населення станом на 01.04.2009 року складало 20,899 тис чол., в т.ч. сільського –15,454 тис.чол., міського – 5,445тис.чол.
Нажаль, встановити точну дату заснування Красноокнянського районного суду не випало нагоди, однак достеменно відомо, що здійснював свою діяльність ще наприкінці 19 сторіччя, а документальне підтвердження можна знайти вже за 1945 рік. Знаходився Народний суд Чорнянського району (стар. назва) в приміщенні, яке експлуатується і нині Красноокнянським районним судом Одеської області за адресою смт. Красні Окни вул. Шевченка,4, тому працівники суду поправу вважають будівлю історичною.
Працювали в зазначеному суді з 1945 року народні судді Єршова, Веренчук, Якимчук, Чагаровский, Андрейченко, Торда. Вироки, винесенні зазначеними суддями збереглись до сьогодні.
Пізніше працювали народними суддями Сухарчук, Тюпало. З 1982 по 1987 р.р. в Красноокнянському районому суді працював народний суддя Сувертак Володимир Володимирович. А з 1987 року розпочала свою діяльність народною суддею Миза Лариса Михайлівна, яка нині суддя Апеляційного суду одеської області. В червні 2001 головою суду було призначено Гончаренко Валентину Михайлівну, яка також нині працює суддею апеляційного суду.
31 травня 2007 року головою суду призначено Чеботаренко Оксану Леонідівну, яка по теперішній час очолює молодий колектив, середній вік якого складає 28 років.
На теперішній час, до штату Красноокнянського районного суду Одеської області входять троє суддів та 13 працівників апарату суду.
В суді функціонує лише 1 зал судового засідання, обладнаний апаратурою для звукозапису для належного проведення судового розгляду справ, що не є достатнім для забезпечення роботи всіх суддів. Не вистачає кабінетів, але незважаючи на всі труднощі, колектив намагається працювати якісно та стабільно, повністю забезпечувати громадян законним правом на звернення до суду за захистом прав та свобод.